Sportif Güvercinlerin Eğitim Programı !!!

EĞİTİM:

1.Güvercinler, ilk yarıştan 10-14 gün önce antrenmana başlar, her sabah ve akşam en az 30 dakika boyunca uçmak için kaldırılır.

2.Dişiler ve erkekler ilk yarıştan 7 gün önce ayrılırlar. 7-10 gün boyunca ikinci bir yumurtaya sahip olmak ve sonra bölünmek iyidir.

3.MAXIDEX” – eğitim başlamadan 10 gün önce başlar, haftada 2 gün / Pazartesi ve Perşembe / verilir. MAXIDEX bir göz damlasıdır ve insan eczanelerden satın alabilirsiniz, çok etkilidir.

4.Eğitimden önce, dekontaminasyon için genel profilaksi, yapılır iç parazit ve dış parazit için

5.Yarışmalar sırasında, program başına 2 ila 3 gün boyunca haftalık olarak değişen Ornithosis, Koksidiyoz verilir

6.Mineraller, kum ve tuz her zaman mevcuttur. Pazar günü suya 2 çay kaşığı elma sirkesi koyun. Mineralleri ve kumu Ornitoza için verirken çekmelisiniz

7.Güvercinler dördüncü yarıştan sonra eşleştirilir.

8.Eğitim başlıyor: İlk 4 uçuş doğu, batı, kuzey, güneyde 3-4 kilometre sonra sadece 5km, 10km, 30km, 50km, 50km, 50km yönünde ve ilk 100km yarışının 3 gününden sonra devam ediyor.

9.Her zaman belirli bir saatte uçurulmalı ve beslenmelidir (örneğin, sabah 7 – akşam 6).

10.Ev üstü üzerinde şu şekilde antrenman yapmalılar: Pazartesi-30dk. Salı-40 dk. Çarşamba-50dakika. Perşembe-60dk. Cuma günleri – yarış gününün bir önceki gün dinlenirler. 1 saat boyunca her gün yükseltilebilir, ancak bir önceki uçuşun uzunluğuna ve güvercinlerin restorasyonuna bağlıdır.

YARIŞMA:

1.Pazartesi – Bütün gün izin verilmez, sadece akşam uçmasına izin verilir, zorlamadan. Su – elektrolitler, vitaminler. Gıda – sadece güvercin başına 15 gram / güvercin başına 1 yemek kaşığı /, sabah 1 kaşık ve akşam 1 kaşık Yemek saatlerine dikkat etmeniz önerilir. Akşamları / öğleden sonra /. İlaç verilmez. Daha ağır bir uçuş durumunda, akşamları izin verilmez.

2.Salı – Sabah ve akşam, ev üstünde 1 saat uçarlar. Yemleme – 50 x 50 diyet + buğday, 1 kaşık sabah ve 1 akşam verilir. Sabahları sarımsak yağı ve bira mayası yiyeceklere verilir. Su -, Maxidex, ornitoz için 1 litre su başına 2 damla +.

3.Çarşamba – Sabah ve akşam 1 saat boyunca uçuyor. Gıda – sadece tahıl 1 yemek kaşığı sabah ve 1 akşam. Yine sarımsak yağı ve bira mayası verilir. Su – ornitoz için.

4.Perşembe – Sabah ve akşam her biri 1 saat uçarlar. Yiyecek – 50 x 50 Diyet + spor verilir. Sabahları güvercin başına 1 çay kaşığı ve akşamları güvercin başına 1 çay kaşığı. Su – elma sirkesi 1 yemek kaşığı. su.

5.Cuma – Sabah ve akşam 1 saat uçurun. Yiyecek – Sabahları 2 yemek kaşığı, spor, güvercin ve sadece akşamları, yiyebilecekleri kadar spor. Su -, Maxidex, 1 litre başına 2 damla. gün boyunca su + multivitaminler.

6.Cumartesi – Bütün gün dinlenme. Yiyecek – Sadece sabahları 1 kaşık, spor, güvercin veya diyet yiyebilecekleri kadar / mesafeye bağlıdır, son uzun öğünde sadece, yiyebilecekleri kadar spor / Sprint için yağlı tohumlar eklenebilir. Su bir elektrolittir. Erkekler ve dişiler, sepetlemeden önce sadece 2-3 dakika görülebilir.

7.Pazar / Yarış / – Yarıştan çıktıktan sonra bütün gün izin verilir. Yiyecek – sadece yemek istedikleri kadar diyet. Su – elektrolit ve çok ağır yarışlarda + vitaminler. Daha iyi bir dinlenme için pencereleri koyulaştırmak güzel.

8.”MAXIDEX” – güvercin tüy ve deri değişimini durduran bir preparat kendisini kullanırken yarış böyünca tüy sıkıntısı yaşamazsınız. BAŞARI !!

Admin'nin avatarı

Yazarlar Admin

Kuscular.net sitesi 2010 yılında kurulmuştur amacımız insanların güvercinlerini güvenle alıp satmasıdır