Macar Kara Leylek (deres)

Macaristanın budapeşte şehrinde üretildi 19. yüzyılın sonunda, vienski ve diğer ırklarla melezlendi. Başlangıçta, 1910 yıllarda Magyar Deres olarak bilinen bu yüksek uçucu güvercin tipine ait çeşitler . Başından beri geliştirilimektedir, büyük uçuş kabiliyetine sahip maçar ırkları ile melezlenerek yapıldı.

Verilen diğer adlar The Hungarian Highflying Dark-storked Magasröptű Magyar Deres KeringőHaut-volant Hongrois Cigogne FoncéUngarischer Dunkelgestorchter HochfliegerВысоколётный Венгерский Седой голубь (Дереш) –

Menşe yeri: Budapeşte ve çevresi. Dış özellikler: Orantılı, inşa edilen canlı mizaç kuşlar dolaşan. Kulpun arkasından sonuna kadar olan uzunluk 23-26 cm, yükseklik 23-25 ​​cm’dir. Orta derecede yüksek, kuvvetli eğimli, gövde ve kuyruk çizgisi yatay olarak yaklaşık 45 derece eğimli.

GENEL: kısa ve orantılı taç düz, pürüzsüz, ön, ense sıkı eğrisine yuvarlak hattı gaganın eğrisinin doğru uzanan hafif. Gözler, halka: İris beyazdır ve hafif bir kan kaynağı vardır. Göz kapağı ince, koyu gridir. 
Gagaları: csőrgerinc kurtulmaya ön çizgisi , aşağıdaki kaide csőrzugtól 14-16 mm uç. Orta kalın , dar, siyah kafa. orrdudor küçük, ince, beyaz bir toz haline getirilebilir. 
BOYUN: Orantılı olarak uzun, kafaya doğru sivrilen boğaz kesilir. 
Göğüs: Geniş, kubbeli, kaslı. 
Geri: Kuyruğa doğru hafifçe sivrilen omuzlarda geniş.
Kanatlar: İyi geliştirilmiş, vücudun yanlarına yakın, gidonlarda yatıyor, ancak ilk küreklerin ucu gidonların sonuna ulaşmıyor. szárnybúbok hafifçe kaldırdı.

Kuyruk: kuyruk tüyleri takip bozmadan sıranın arkasına, toprak, orta uzunlukta etkilemez, kapalıydı. Bacaklar 12’dir. Bacaklar: Geniş, boyuna orantılıdır. Bilekler ve parmaklar renk siyah pençeler, kırmızı dönün. Tüyler: Dolu, vücuda yakın. Baş ve boyun parlak koyu arduvaz siyahına , metalik parlaklığa sahip yeşilimsi koyu maviye sahiptir. Renk varyantları çizim kazılar: kanat kalkan açık gri, orta gri veya eşit köpük için melírozott buzlu renk. Bir sonraki Seregelyes gitmek yoluyla Bel altı kirli beyaz renkte. Kanatların sonu, kanatlar


ve kuyruk bandı siyahtır. Omuzlar açık omuz güllerine sahiptir. 
Ciddi kusurlar: Yuvarlak kafa, sarkık kafa, yüksek alın, et veya açık göz, sarı iris, aşağı doğru, kanca, beyaz pençe, açık gri kafa, sakal, fışkırmış boyun, burnun üstünde beyaz tüyler, beyaz gri, koyu gri sırt ve kuyruk tabanı , tüylü Bilekler kesişen kanat . 
Hafif hatalar : üçüncü bant kuşak oluşumu, parlak kuyruk , uyluk gri tüyler,
Değerlemeçinin görünüm işaretlerinin değerlendirilme sırası:Kafa, göz, kaş, şekil, renk, çizim, Gaga. 
Uçuş gereksinimi : en az 3 saat 30 dakika
Halka boyutu : 7 mm IV.

Admin'nin avatarı

Yazarlar Admin

Kuscular.net sitesi 2010 yılında kurulmuştur amacımız insanların güvercinlerini güvenle alıp satmasıdır