Kuscular.net Güvercin Forum

Forumumuzdan Daha iyi Yararlanmak icin Lutfen uye olun

Tippler Uçuş proğramı

Admin

Administrator
Yönetici
Eğitim yöntemim basit. Kuşlarımı sadece arpa ile eğitiyorum ve uçan kuşlarımın,
Droperleri gösterdiğimde hemen yanıt vermeleri için yeterince aç olmaları gerekir.
Hemen cevap vermezlerse, bir dahaki sefere yemlerini azaltırım.
Uçucularım, oldukça iyi bir uçuş durumuna gelene kadar sadece arpa ile besleniyor.

6-7 saat veya daha fazla uçtuklarında ve uçum filosunda aradığım disiplini gösterdiklerinde, ancak o zaman onlara küçük tohumların bir kombinasyonu olan daha iyi yem veriyorum;
ketentohumu , kırmızı ve beyaz sorgun, kenevir, pirinç, saka yemi ve yerel pazarda bulduğum diğer bazı tohumlar.
Bahsedilen tohumların eşit parçalarını karıştırıyorum.
Kuşlarıma bu karışımı vermeye başladığımda haftada iki kez 5-8 saat arası hava şartlarına göre uçuruyorum.
Kuşlarımı bundan daha uzun süre uçurmuyorum ve daha uzun uçurma ihtiyacı hissetmiyorum.
Düzenli olarak 5-8 saatlik egzersizler, sağlam bir eğitimdir.
Düzenli eğitim, kuşlarımızı uçuş günü için mükemmel bir fiziksel duruma getirmenin anahtarıdır.
İyi eğitim, Tippler uçuş yarışmasında başarıya büyük bir katkı sağlar.

Eğitimin başlangıcında, kuşlarımı her gün birkaç gün karanlığa yakın uçuruyorum, sonra her gün biraz daha karanlıkta uçmalarına izin veriyorum.
Kuşlar karanlıkta uçmaya alıştıklarında onları kara uçuş dahil 8 saate kadar uçuruyorum.

Uçmaya hazırlık olarak, her antrenmandan sonra, kuşlarım karışımımı ve üzüm şekerimi veya elektrolitleri suya alırlar.
Kuşlarımı yarışma uçumu için beslerken her zaman hava koşullarını dikkate alırım.

Pazartesi : Kuşlarımı 8 saate kadar uçuruyorum.
indiklerinde, Yem karışımımın 4Çay kaşığı'sini onlara veriyorum ve bir saat sonra hızlı bir iyileşme için suya elektrolitler alıyorlar.
Salı : Yine bir Super Form tablet ve bir saat sonra temiz su ile Yem karışımımdan 4Çay kaşığı ve 2Çay kaşığı Belçikalı karışımı alıyorlar.
Çarşamba : Kuşlarımı günde iki kez besliyorum; sabah ve gece.
Sabahları yem karışımımdan ve suyumdan 2Çay kaşığı alıyorlar.
Geceleri onlara karışımımdan 2 Çay kaşığı daha, 1Çay kaşığı Belçika karışımı, Vitamin B, Süper Form ve su besliyorum.
Perşembe : Sabahları Yem karışımımın 2Çay kaşığı'sini alıyorlar, bir saat sonra su alıyorlar.
Geceleri yem karışımımdan 2Çay kaşığı, Belçikalı karışımımdan 2Çay kaşığı ve bir saat sonra temiz su içiyorlar.
Cuma: Yarışmadan bir gün önce, karışımımın 2Çay kaşığı'sinde kuşlar beslenir.

Bir saat sonra temiz su alırlar. Geceleri 3Çay kaşığı Kanarya tohumu ve berrak su ile beslenirler.
Yarış Başlamadan önce gece 2 civarında su ikram edilir.
Yarışma uçuşundan önce günde iki kez beslememin ana nedeni, bu şekilde kuşların günde yalnızca bir kez beslenmelerine göre daha fazla su içmeleridir.
Su, özellikle sıcaklık yüksek olduğunda Uçan Uçaklar için çok önemlidir.

Eski erkekleri kontrol etmenin yaşlı dişilerden daha kolay olduğunu görüyorum ve bu yüzden yaşlı erkekleri uçurmayı tercih ediyorum.
Ayrıca genç kuşlarla rekabet etmeyi ve onların uçma yeteneklerini ve davranışlarını test etmeyi seviyorum.
Genç kuşlar çılgın uçuculardır ve yaşlı kuşlara kıyasla eğitilmeleri zordur.
Geceleri örtülmediklerinde genç kuşlar ve çok sayıda eğitim çabası boşa gider.
Yavru kuşumun eğitim ve besleme sistemi, biraz daha az yem almaları dışında yaşlı kuşlar için kullandığım sistemle aynı.
Eğitim ve beslenme programımı bazı Tippler arkadaşlarımla paylaştım.
Sonuçlarından memnun ve minnettarlar.